Novinky

20.10.2018

Děkujeme rodině Vančurových do Znojma za Fredyho fotky a zprávy , které nám tak často zasílájí. Fredy je syn naší Matyldy a Verdiho. 

Takhle prý Fredy čeká na snídani. :-) 

28.8.2018

Před dvanácti lety jsme netrpělivě očekávali příchod narození našeho vysněného labradořího kluka. Čekali jsme na něj skoro rok. Od chovatelky jsme věděli, že ve vrhu bude málo štěňátek, ale když si člověk něco moc přeje, vyplní se to. Chaplin se narodil jako třetí a poslední ve vrhu. Byl taky jedinným klukem. Příšel na svět v den výročí naší svatby a tak už nebylo vůbec žádných pochyb o tom, že patří právě k nám. Chaplin je ten nejlepší pes, jakého jsem si vůbec mohla přát. To, co mi ukázal a naučil mě, mi nikdy žádný člověk nemůže dát. 

Děkuji za každý den, který ho můžu provázet. Chapline, ty náš kluku jedinný, vše nejlepší!!! 

Trochu jsme oba zestárli. :-) 

11.8.2018

Většinu těchto opravdu horkých dní se snažíme trávit u vody, kde jsou naši chlupáči nejspokojenější a aby byli i šťastní, nezapomínáme na jejich vrozené vlohy a pracujeme. 

Opět děkuji Lucii, která okem svého foťáku zachytila tyto okamžiky. 

17.5.2018

Dnes jsou tomu dva roky, co jsme museli nechat odejít naší milovanou Dance (Dancing Star Royal Standard) 

Byl to nejtěžší a nejsmutnější den v mém životě. Nikdy jí nepřestanu být vděčná za to, kým pro mě byla..........

Ve svých potomcích a v našich srdcích žije stále.

 

4.5.2018

Rok se s rokem sešel a naše Áčka slaví jeden rok. Všem přejeme jen to nejlepší, hlavně zdraví, hodně radosti a lumpáren se svými páničky. 

Děkuji všem majitelům za vzornou péči a za fotky, které mi posíláte. 

 Fredy 

Fredy

Archie

Barny

Dance

Dance

2.3.2018

S příchodem nové generace přišel čas na společné foto, za které moc děkuji Lucii Romaňákové. 

3.2.2018

Po dlouhé době jsme se vydali do výstavního kruhu, kde měla naše Pepinka premiéru. Musím přiznat, že výstavní postoj jsme dlouho zanedbávali, protože raději běháme někde po horách a tak jsme začali s přípravou téměř týden před výstavou. I tak se Pepinka ve velké konkurenci neztratila a odnesla si známku výborná s krásným posudkem. 

6.10.2017

Z Pepinky už vyrostla psí slečna a tak přišel čas, podrobit se povinnému vyšetření kloubú.

Dnes nám dorazily oficiální výsledky a nemohly dopadnout lépe. Výsledku si vážím o to víc, protože Pepina byla v každodenní zátěži, kdy mně poctivě doprovází na mých téměř každodenních horských túrách.

Go Go Star Royal Standard ze spojení ( Walkie Talkie z Grodu Hrabiego Malmesbury - Best Star Royal Standard)

DKK 0/0 DLK 0/0 OCD free

Stránku Pepinky teprve připravujeme.

10.9.2017

Tento víkend nám přijel zpříjemnit svou dvoudenní návštěvou Archie, celým jménem Agent Bond Chaplin´s Star. Syn naší Matyldy a Verdiho. Archie je velmi nadějný mladý pejsek, který se svým exteriérem rozhodně patří do výstavního kruhu. Povahou je mnohem klidnější, než byla jeho maminka v jeho věku. Jeho návštěvu si nejvíc užívala sestřička Dance, se kterou se od sebe nehli doslova ani na krok a v jejich patách jim neustále byla jejich matka, která na jejich lumpárny a hry umění boje a sebeobrany bedlivě dohlížela.

28.8.2017

V tento den před jedenácti lety, přišel na svět můj nejlepší přítel, moje psí láská. Pes, který změnil můj život a udělal v něm tak výraznou stopu, díky které v naší rodině už nikdy labrador chybět nebude. Chaplin je mým nejlepším učitelem a je odrazem toho, jakým jsem člověkem. Ukázal mi skutečnou podstatu přátelství a tak jsem velkou část “rádoby přátel“ ze svého života vypustila.

Přejeme mu jen to nejlepší a moc si přejeme, abychom ho ještě dlouho mohli provázet na jeho cestě.

10.7.2017

Všichni naší úžasní kluci již mají své nové rodiny. Přeju jim ten nejkrásnější život, plný lásky a radosti.

Prožili jsme s nimi dva překrásné měsíce života, které nás velice obohatily a posunuly zase někam dále. Velmi se nám po klucích stýská, ale jejich sestřička, kterou jsme pojmenovali po jejích , pro nás výjimečné babiččce Dance, zůstává s námi doma a bude nám je už navždy připomínat.

25.6.2017

Máme volné tři černé kluky!

Čas letí strašně rychle a našim štěňátkům je už sedm týdnů. Všichni jsou krásní medvídci s nádhernýma hlavičkama. Máme z nich velkou radost a velmi se z nich těšíme. Užívají si celodenní pobyt na zahradě, kterou využívají především ke svým lumpárnám, zahradničení, ale i koupání v malém bazénku, protože někteří jsou doslova malí vodníci. Ale ze všeho nejraději si hrají s maminkou, tetami a hlavně se strejdou Chaplinem, kterého zbožňují asi ze všech nejvíce. Všichni perfektně reagují na přivolání, především pomocí píšťalky, na kterou je přivykáme již od malička. Budoucí majitelé to jistě ocení.

Vytvořila jsem další galerii, kterou najdete níže v odkazu

https://goo.gl/photos/MHN2eAFjoTtt7fDFA

11.6.2017

V tento skoro tropický den jsme se zůčastnili s naší nejmladší Pepinou zkoušek OVVR kde si Pepinka vedla moc dobře a zkoušky splnila v první ceně, pouze se ztrátou jednoho bodu na vodě.

30.5.2017

Štěňátka mají za sebou téměř první měsíc svého života. Všem se daří velice dobře. Krásně prospívají a rostou před očima. Stále si pochutnávají na maminčiném mlíčku, ale také na výborné kašičce s kozím mlékem. Postupně budeme do jídelníčku přidávat i maso, abychom co nejlépe vyhověli nárokům rostoucích štěňat.

Dnes jsem využila tropického dne k první návštěvě naší zahrady a štěňátka byla velice spokojená. Vše pochopitelně za doprovodu jejich maminky a taky strejdy a dvou hodných tetiček.

Odkaz na fotky z dnešního dne, najdete níže.

https://goo.gl/photos/Lx3BC8HWCHFSdVJX6

9.5.2017

Po pěti letech jsme znovu mohli být u zrození nového života a jsme za to hluboce vděční.

4.5.2017 přivedla na svět Matylda své první potomky. Tři mušketýry a jednu princeznu.

Od první chvíle je Matylda vzorná matka a o své děti se stará s velkou péči. Občas nám dá zabrat, přemluvit jí, aby opustila porodní ohrádku alespoń na venčení. Miminka jsou spokojená, neustále s plnými pupíky.

Pár fotek z prvních dnů života našich miminek, najdete v odkazu níže.

https://goo.gl/photos/UR1udDcKtNfGV6Qn6

30.4.2017

Více o očekávaném vrhu v sekci štěńátka.

22.4.2017

Po pěti letech se v naší chovatelské stanici narodí štěňátka. Maminkou bude naše Matylda. Bližší informace již brzy.

8.11.2015

Na léto 2016 plánujeme štěňátka po naší Matyldě. Nejspíš se bude jednat o zahraniční krytí.

21.12.2013

Všem dobrým lidem přejeme příjemné prožití Vánočních svátků a do roku 2014 hodně zdraví, štěstí, pohody, splněné sny,co nejvíce dobrých skutků,mnoho energie, pochopení a všem chovatelům spoustu chovatelských úspěchů a krásné chvíle s našimi čtyřnohými miláčky, kteří jsou bezpochyby tím nejlepším přítelem.

12.12.2013

Dnes slaví naše první štěňátka dva roky.

Děkujeme jejich majitelům za láskyplnou péči a přejeme spoustu krásných, společně strávených dní.

Pro připomenutí vkládám odkaz na video. Chaplin v roli skvělého strýce. Byl tou nejlepší chůvou a jejich společnost miloval.

http://www.youtube.com/watch?v=S8TgEx2eRy

14.9.2013

OVVR Neslovice

Naše první společné zkoušky s Matyldou jsme zvládli na jedničku s plným počtem bodů.

I. cena 232b 2× aport se zvěří.

Chtěla bych poděkovat Ing. Kristině Šedé, http://www.vycvikretrivru.cz/ že jsme se s Maty mohli účastnit jejího výcviku a taky Pavlovi Lusczakovi za pomoc a rady. http://exaladyalison.pise.cz/

25.1.2012

Máme velkou radost !

Star Dance Royal Standard (Matylda) DKK A/A DLK 0/0

Vyšetření provedl MVDr. Milan Snášil

25.12.2012

Nové album našich štěňátek zde.

12.12.2012

Dnes slaví naše první štěňátka jeden rok. Přejeme jim dobré zdraví,štěstí a spoustu krásných dní po boku své rodiny.

Děkuji jejich majitelům za láskyplnou péči, se kterou se o ně starají.

29.9.2012

Klubová výstava retrieverů Oslavany

Rozhodčí: Mrs.Carole Coode & Mr.David Coode Warringah Labradors

Orient Star -tř.šampionů Výborná

Star Dance -tř.mladých Výborná.

V sobotu jsme strávili velmi příjemný den, ve společnosti skvělých lidí a nádherných psů na jedné z nejprestižnějších výstav u nás. Myslím, že o kvalitách této výstavy vypovídá i počet přihlášených psů. Celkem bylo přihlášeno 410 retrieverů z toho 144 labradorů.

Kromě výborné organizace, se vždy můžeme těšit na rozhodčí z řad dlouholetých chovatelů.

Na výstavu jsem přihlásila Matyldu, která měla premiéru ve třídě mladých, kde byla i nejmladší z 20 fen ve třídě. Odnesla si krásný posudek a známku výborná. Do příště musíme dopilovat výstavní postoj, kterému jsme moc nedali. A také naše Ori se pěkně předvedla ve třídě vítězů, kde si taktéž odnesla super posudek a známku výborná.

Všem vítězům ještě jednou gratuluju a těšíme se na další rok!

29.8.2012

Pár nových fotek našich holek v nové galerii zde.

18.8.2012

Dnes jsme se po dlouhé době vydali do výstavního kruhu a dařilo se nám. :-)

Orient Star- V1 CAC, res.CACIB

Orinka si tak připsala další titul. Je Slovenský šampion krásy.

6.5.2012

Doplnili jsme nové fotky našich holek. Zde

12.4.2012

Do fotogalerie jsme přidali nové fotky našeho nejmladšího člena rodiny, kterým je Matylda. Právě dnes jí jsou čtyři měsíce.

Podívat se můžete zde.

22.2.2012

Všechna štěňátka jsou ve svých nových domovech. Věřím, že se nám pro ně podařilo najít ty nejlepší páničky. Jedna fenečka "Matylda" zůstává v naší chov.stanici. Všem majitelům přejeme krásné chvíle s novým kamarádem a doufáme, že se brzy uvidíme.

31.1.2012

Nové fotky štěňátek v postoji najdete ve fotogalerii.

Pro úplné zobrazení klikněte na fotku.

25.1.2012

Ve fotogalerii najdete nové fotky štěňátek ve věku šesti týdnů. Pro úplné zobrazení klikněte na fotku.

O víkendu se budeme snažit udělat fotky v postoji .

Všechna štěnda mají nádherné hlavičky a co se týče exteriéru, tak také vypadají velice slibně. Začli jsme s pravidelným venčením , aby si prckové zvykali, že loužičky se dělají venku. Všichni jsou pod našim celodenním dohledem ve společnosti psů a koček, které s oblibou tahají za ocas..

V případě zájmu nás kontaktujte.

29.12.2011

Do fotogalerie jsme přidali fotky štěňátek, kde jim byly dva a jedenáct dní.

Štěnda nám krásně rostou. Všichni už na nás koukají a začínají se navzájem poznávat.

V případě zájmu o štěňátko nás kontaktujte.

12.12.2011

Máme štěňátka!

Dnes v noci Dancinka porodila čtyři krásné černé štěňátka.Dva kluky a dvě holčičky. Porod proběhl naprosto přirozeně. Dance se o mimča vzorně stará.. Fotky brzy dodáme.

Více informací o tomto spojení na stránkách www.royalstandard.cz

11.11.2011

Máme dobrou zprávu. Dnešní ultrazvuk potvrdil, že Dance čeká štěňátka. Hrozně se těšíme.

Štěňátka by se měla narodit v polovině prosince, V případě zájmu o štěňátko z tohoto spojení, nás můžete kontaktovat.

Štěňátka budou vhodná do rodin s dětmi,ale především pro ty, kteří je budou mít rádi a budou jim ochotni věnovat svůj čas. Výstavy ani zkoušky rozhodně nejsou podmínkou. Ovšem pokud by jste přece jen měli výstavní ambice, rádi vám i s případným výcvikem poradíme. Také Vám rádi pejska pohlídáme ve vaší nepřítomnosti, nebo dovolené.

15.10.2011

Na konci tohoto roku plánujeme černá štěňátka. Více v sekci ŠTĚŇATA.

5.8.2011

Dnes jsme obdrželi dobrou zprávu! Přišly nám výsledky z Německé laboratoře Laboklin, kde jsme nechali testovat naše dvě holky.

Orient Star EIC N/N clear

Dancing Star EIC N/N clear

5.7.2011

KPZ Lichnov (Bruntál) se zadáním CACT a res.CACT

Orient Star- 1.cena a titul res.CACT

Dnes jsme opět vyrazili zabodovat, tentokrát na zkoušky podzimní, kde jsme se dostali až do závěrečného rozstřelu, mezi tři nejlepší. Jako rozstřel byla zvolena disciplína marking, kde naše Ori docela zaváhala a tak jsme skončili na krásném druhém místě. Zkrátka, lepší vyhrává a tak ještě jednou posíláme gratulaci do chov.stanice Belle Moravia,rodině Ulmannovým.

3.7.2011

KSZVP Polom (Přerov) se zadáním CACT a res.CACT

Orient Star- 1.cena

V neděli jsme se za velmi deštivého počasí účastnili vodních prací, kde se nám i přes velkou nepřízeň počasí podařilo udržet tempo s těmi nejlepšími a tyto zkoušky jsme dokončili v první ceně.

25.6.2011

MVP Intercanis Brno

Orient Star- tř.pracovní V1 CAC, CACIB

Ori splnila podmínky pro udělení Českého šampiona.

Petra Strnadlová copyright © 2011